Kombi sıcak su vermiyor

Su açıldığında cihaz yanıyor fakat ısıtmıyorsa suyu gereğinden fazla açmış olabilirsiniz. (kış aylarında) Isınan suyun bir kısmı kalorifer sistemine karışıyor olabilir. Sıcak su hattına başka bir yerden su karışması olabilir. Cihazın sıcak su ile ilgili aksamlarında problem olabilir. Arızanın giderilmesi için servis çağırınız.

Kombi ses yapıyor

Kombi ses yapıyor Cihazın fan motorunda problem olabilir Cihazın devir daim motorunda problem olabilir. Cihazın haznesindeki suda hava olabilir. Cihazın sıcak su ile kaloriferi ayrıştırıcı parçalarda hata olabilir. ( 3 Yollu Vana ) Arızanın giderilmesi için servis çağırınız.

Kombi su akıtıyor

Kombi su akıtıyor Cihazın suyunu gereğinden fazla doldurmuş olabilirisiniz.(1.5 bar olmalıdır) Cihazın tesisat bağlantılarında aşınmalar olabilir. Kombinin imbisat deposunda problem olabilir.(genleşme problemi) Hava tahliye arızalanmış olabilir. Kombinizin su doldurma vanası arızalı olabilir. Arızanın giderilmesi için servis çağırınız.

Radyatörlerin üstü sıcak altı soğuk

Filtre tıkalı olabilir. Peteklerdeki su kirli olabilir. Cihazın yanış ayarında sorun olabilir. Cihazın sıcak su ve kalorifer ayrıştırıcı parçalarında aksama olabilir. Kalorifer tesisatınızın döşenme seklinde yapılmış bir hata olabilir. Kombiye yakın petekleri kısarsanız uzak peteklere su daha hızlı ulaşır. Tüm bu işlemlere rağmen başarılı olamadıysanız servis çağırınız.

Sıcak su açıldığında petekler çok ısınıyor

Bu arıza meydana geldiğinde musluktaki sıcak su akışında dalgalanma olması gerekir. Bir ısınır bir soğur. Normalde sadece musluğa gitmesi gereken sıcak su ikiye bölünüyor. Cihaz siz suyu açtığınızda kalorifer kısmını kapatma işlemini tam anlamıyla yapamadığından bu sorun ortaya çıkar. Arızanın giderilmesi için servis çağırınız.

Kombi patlamalı yanıyor

Cihaz yanmak üzereyken birkaç saniye geç yanarsa. İçeride gaz birikmesi olur bu nedenle şiddetli bir yanma olacağından gaz ve çakmak ayarlarının kontrolü gerekmektedir. Cihaza yıllık bakım yapılması gerekmektedir.

Kombi çalışıyor ısıtmıyor

Kalorifer termostat derecesi düşük olabilir. Kalorifer dönüş hattındaki filtre tıkalı olabilir. Peteklerinizi ve boru hattının temizlenmesi gerekebilir. Kombinin ısıyı algılayan aksamlarında sorun olabilir. Petekler kapalı olabilir. ( alt ve üst vana açık olacak) Tüm bu işlemlere rağmen başarılı olamadıysanız servis çağırınız.

Kombi hiç çalışmıyorsa

Günümüzde kullanılan birçok kombi içerisinde su olmadığı zaman emniyet olarak çalışmamaktadır. Suyu bitmiş olabilir. Standart su basıncı 1.5 bardır. Elektrik şalteri acık olmayabilir. Gaz vanası kapalı olabilir. Gaz vanası açıkken cihaz çalıştırılmak istenmiş ise ikaz (kırmızı lamba) yanıyor olabilir. Kombinin ön panelindeki (yaz/kış) konum anahtarı istenilen konumda olmayabilir. Kombiniz pilotlu ise pilot alevi yanmıyor olabilir. […]

Kombi Arızaları

Kombi hiç çalışmıyorsa Günümüzde kullanılan birçok kombi içerisinde su olmadığı zaman emniyet olarak çalışmamaktadır. Suyu bitmiş olabilir. Standart su basıncı 1.5 bardır. Elektrik şalteri acık olmayabilir. Gaz vanası kapalı olabilir. Gaz vanası açıkken cihaz çalıştırılmak istenmiş ise ikaz (kırmızı lamba) yanıyor olabilir. Kombinin ön panelindeki (yaz/kış) konum anahtarı istenilen konumda olmayabilir. Kombiniz pilotlu ise pilot […]

Kombi Teknik Bilgi

Demirdöküm kombiler hakkında genel teknik bilgiler; 1- Kombinizi istediğiniz ayarda tutabilirisiniz. Cihazı kısık derecede kullanmak cihaza zarar vermez. 2- Baca temizliği bacalı kombilerde geçerlidir. Kombiler bacalı ve hermetik kombiler olarak 2 gruba ayrılır. Hermetik Tip Kombiler Açık yanma odası bulunmayan kombiler. Hermetik tabir ettiğimiz cihazlar olup bacaya ihtiyaç göstermezler. Yanma odaları kapalı hücre biçiminde olup […]